volg ons via mail

donderdag 15 juni 2017

Gulden Sporen Damtornooi : uitslagen

clubspelers Plaats Cat Pt WP
1 Thomy Mbongo Lille V 16 95
2 Marc De Meulenaere Antwerpen V 13 108
3 Yves Vandeberg Antwerpen V 13 105
4 Kevin Machtelinck Chapelle d'Armentièr V 13 104
5 Jean-Paul Plantin Pelves V 13 98
6 Jens Dekimpe Kortrijk V 12 99
7 Gilbert Charles Wattrelos V 11 101
8 Raoul Alias Curaçao V 11 95
9 Laurent Delattre La Couture V 11 92
10 Francky Bouvry Wattrelos V 11 86
11 Wim Dekimpe Kortrijk V 11 84
12 Bert VHauwermeiren Kortrijk J 10 88
13 Régis Blanpain Pelves V 10 87
14 Freddy Egels Kortrijk V 10 86
15 David Hurel Chapelle d'Armentièr V 10 85
16 Philippe Botte Pelves V 9 89
17 Zandi Traore Chapelle d'Armentièr V 9 84
18 Luc Jennes Brussel V 9 83
19 Bernard N'Go Wattrelos V 9 82
20 Théo Lemaire Wattrelos J 9 82
21 Louis Lannoy Wattrelos J 9 70
22 Gérard Serniclay La Couture V 9 69
23 Georges Ostyn Wattrelos V 9 68
24 Eddy Janssen Antwerpen V 7 83
25 Maxime Egels Kortrijk J 7 78
26 Daniël Desmet Kortrijk V 7 69
27 Jean-Claude Fabeck Brussel V 7 65
28 Eric Vanneufville Chapelle d'Armentièr V 7 64
29 Adrien Verdonck Wattrelos J 7 61
30 Henri De Broeck Brussel V 7 60
31 Juliette Laleeuw Wattrelos J 6 72
32 Christophe Lannoy Wattrelos V 6 58
33 Pierre Lannoy Wattrelos J 5 67
34 Serge Saladé Wattrelos V 4 71
35 Monique Kindt Wattrelos V 4 57
36 Claude Véziers Pelves V 3 71

Liefhebbers jeugd Plaats Pt WP
1 Ibe Demasure Heule 18 93
2 Corné Van Damme 's Gravenpolder 15 98
3 Wout Vanneste Heule 14 100
4 Wilmar Van Damme 's Gravenpolder 12 98
5 Mathé Geeraert Kortrijk 10 92
6 Milan Albers Heule 10 69
7 Ayron Harinck Heule 9 92
8 Niels Kesselaar 's Gravenpolder 9 88
9 Matthias De Man Kortrijk 9 85
10 Isa Demasure Heule 9 78
11 Mathias Libbrecht Kortrijk 8 77
12 Axill Harinck Heule 8 61
13 Amélie Cannaert Heule 6 72
14 Anaïs De Meulenaere Antwerpen 5 62
15 Femke Decock Antwerpen 1 66
16 Kato Esseling Antwerpen 1 65

maandag 12 juni 2017

Aankondiging : Zaterdag 24 juni : Gulden sporen damtoernooi

Zoals ieder jaar verwelkomen we zowel huisdammers als clubspelers op ons tornooi.
De clubspelers worden verwacht om 9u45 ten laatste in het Sint-Janshuis, Graaf Gwijde van Namenstraat 4 in Kortrijk.
De huisdammers worden verwacht om 13u45.
De loting van wie tegen wie speelt gebeurt volgens het Zwitsers systeem. Dit betekent dat je na enkele partijen speelt tegen wie ongeveer je eigen sterkte heeft.
Er worden prijzen voorzien voor elke deelnemer !

Meer informatie in de folder.

Zondag 4 en maandag 5 juni : damsimultaan op de Sinkenfeesten op de Grote Markt.

Minder druk bezette simultaan op zaterdag maar verschillende geïnteresseerden voor de club. De zondag meer spelers maar minder geïnteresseerden. Daarna gingen we – uiteraard – lekker eten bij Da Franco.

Zaterdag 20 mei : damsimultaan en reuzendambord op schoolfeest 3 Hofsteden.

Rik (en later Daniël) animeerden de deelnemers.

Zaterdag 13 mei : clubkampioenschap Blitz III

Er werd in het Sint-Janshuis gespeeld wegens onbeschikbaarheid van ons clublokaal.

Blitz ronde 3 1 2 3 4 5 6 TOT + KP
1 Kenny Le Roy 2 2 2 2 2 10 5 100
2 Alex Libbrecht 0 0 2 2 2 6 3 98
3 Freddy Egels 0 2 2 1 1 6 2 97
4 Rik Devroe 0 0 0 2 1 3 1 95
5 Maxime Egels 0 0 1 0 2 3 1 94
6 Daniël Desmet 0 0 1 1 0 2 0 92

Bij gebrek aan (sterke) tegenstand : Kenny met de vingers in de neus, op respectabele afstand gevolgd door Alex en Freddy.
Dan weeral op serieuze achterstand : Rik en Maxime, met een puntje meer dan Daniël.
Mooi werk van Maxime !

Zondag 7 mei : BK Interclub :Brabo Antwerpen kampioen !

Phenix haalt (slechts ?) een derde plaats.

Phenix Kortrijk - Brabo Antwerpen 3 - 5
Dekimpe Jens - Wollaert Bryan 0 - 2
Libbrecht Alex - De Meulenaere Marc 0 - 2
Desmet Keita - Kleinmann Roger 2 - 0
Van hauwermeiren Bert - Vandeberg Yves 1 - 1
Ondanks heldhaftig verweer, nipt verlies voor Phenix.

Wallonië/Brussel - Damclub Genk 6 - 2
Jennes Luc - Hermans Valère 1 - 1
Grau Henri - Evens Johan 2 - 0
Trouet Michel - Vandebergh Jos 2 - 0
Wilvers Gaston - Ten Berge Rudi 1 - 1

De eindstand
1 2 3 4 5 Ptn Bsaldo
1 Brabo Antwerpen X 5 5 5 6 8 10
2 WDC Heule 3 X 4 5 8 5 8
3 Phenix Kortrijk 3 4 X 7 5 5 6
4 Wallonië/Bxl 3 3 1 X 6 2 -6
5 DC Genk 2 0 3 2 X 0 -18

Individuele score
ptn games moy.
1 Desmet Keita Phenix Kortrijk 7 4 1,75
De Meulenaere Marc Brabo Antwerpen 7 4 1,75
3 Depaepe Jimmy WDC Heule 6 4 1,50
Van hauwermeiren Bert Phenix Kortrijk 6 4 1,50
5 De Cokere Hein WDC Heule 5 3 1,67

Zondag 23 april, 14u00-19u30 : damsimultaan en reuzendambord ikv Textival V-tex

Alex en Rik verzorgden de simultaan.

Zondag 2 april : BK Rapid in het Sint-Janshuis Kortrijk

Hein De Cokere (Heule) breit een verlengstuk aan zijn titelrijtje.

Voor het vierde opeenvolgende jaar toont Hein De Cokere dat hij in de rapid variant de betere is van het pak, al was het dit keer toch wel heel nipt. Het resultaat tegen good old Valère Hermans was uiteindelijk doorslaggevend voor de titel. Ewa Schalley trok zich na twee rondes terug wegens ziekte. Mocht zij het kampioenschap vol hebben kunnen maken, was ze absoluut nog een beslissende factor geweest in het titeldebat. Van haar had Hein in ieder geval al gewonnen.
Proficiat Hein. Op naar vijf???

Eerste Klasse AW + Pt 1 2 3 4 5
1 Hein De Cokere WDC Heule 4 1 5 • 1 1 2 1
2 Yves Vandeberg Brabo Antwerpen 4 1 5 1 • 1 1 2
Marc De Meulenaere Brabo Antwerpen 4 1 5 1 1 • 1 2
4 Valère Hermans DC Genk 4 1 4 0 1 1 • 2
5 Keita Desmet Phenix Kortrijk 4 0 1 1 0 0 0 •


In tweede klasse was Jan Deschaumes outstanding en in derde stond er geen maat op Bert Van hauwermeiren. Gefeliciteerd beiden.
Tweede Klasse AW + Pt 1 2 3 4 5 6 7
1 Jan Deschaumes Brabo Antwerpen 6 4 10 • 1 2 2 1 2 2
2 Luc Jennes C. Bruxelles 6 3 7 1 • 2 0 2 0 2
3 Freddy Egels Phenix Kortrijk 6 3 7 0 0 • 2 2 1 2
4 Alex Libbrecht Phenix Kortrijk 6 3 6 0 2 0 • 2 2 0
5 Janes Devries DC Eksel 6 2 5 1 0 0 0 • 2 2
6 Jean-Claude Fabeck C. Bruxelles 6 1 4 0 2 1 0 0 • 1
7 Rik Devroe Phenix Kortrijk 6 1 3 0 0 0 2 0 1 •

Derde Klasse AW + Pt 1 2 3 4 5 6 7
1 Bert Vanhauwermeiren Phenix Kortrijk 6 6 12 • 2 2 2 2 2 2
2 Daniel Desmet Phenix Kortrijk 6 4 9 0 • 1 2 2 2 2
3 Maxime Egels Phenix Kortrijk 6 1 6 0 1 • 1 2 1 1
4 M-Josée Vanheusden DC Bilzen 6 2 5 0 0 1 • 2 2 0
5 Henri Debroeck C. Bruxelles 6 2 4 0 0 0 0 • 2 2
6 Emilio Juarez-Baños DC Bilzen 6 1 3 0 0 1 0 0 • 2
7 Fortunato Conté DC Genk 6 1 3 0 0 1 2 0 0 •

Woensdag 30 maart tot vrijdag 1 april : Belgisch Kampioenschap Jeugd

Junioren

Van hauwermeiren Bert - Kindt Wouter 2 - 0
Kindt Wouter - Van hauwermeiren Bert 0 - 2
Van hauwermeiren Bert - Kindt Wouter -

Een dikke proficiat voor de Belgische titels van onze Bert (junioren) en Maxime (cadetten)!
Maxime moest er – helaas – niet voor spelen : enige kandidaat !

Minicadetten Jongens
AW + Pt 1 2 3 4 5 6
1. Robbe Pareit 5 4 9 • 1 2 2 2 2
2. Ibe Demasure 5 3 8 1 • 1 2 2 2
3. Wout Vanneste 5 3 7 0 1 • 2 2 2
4. August Messiaen 5 2 4 0 0 0 • 2 2
5. Balder Tas 5 1 2 0 0 0 0 • 2
6. dummy 5 0 0 0 0 0 0 0 •
Onzen August op de 4de plaats, net geen medaille maar wel op een respectabele afstand van de 3de plaats.

Hopes Jongens
AW + Pt 1 2 3 4 5 6
1 Milan Albers 10 8 17 • 21 22 22 02 22
2 Mathé Geeraert 10 6 13 01 • 02 20 22 22
3 Ayron Harinck 10 6 12 00 20 • 22 20 22
4 Axill Harinck 10 5 10 00 02 00 • 22 22
5 Tieme Sabbe Duyck 10 4 8 20 00 02 00 • 22
6 dummy 10 0 0 00 00 00 00 00 •
Onze Mathé wordt vice-kampioen na de ongenaakbare Milan Albers.

Zondag 26 maart : Belgisch interclubkampioenschap

Brabo Antwerpen komt aan de leiding door een zege tegen Heule.
Kortrijk won van Brussel-Wallonië.
Phenix Kortrijk kan nog eerste worden maar dan moet op de laatste speeldag gewonnen worden van Brabo.
Heule wordt alleszins tweede of derde.

Brabo Antwerpen - WDC Heule 5 - 3
Kleinmann Roger - Depaepe Jimmy 0 - 2
Deschaumes Jan - Coorevits Johan 2 - 0
Vandeberg Yves - De Cokere Hein 1 - 1
De Meulenaere Marc- Kindt Stijn 2 - 0

Phenix Kortrijk - Wallonië/Brussel 7 - 1
Desmet Keita - Wilvers Gaston 1 - 1
Dekimpe Jens - Vanderhulst Karl 2 - 0
Dekimpe Wim - Jennes Luc 2 - 0
Van hauwermeiren Bert- De Broeck Henri 2 - 0

1 2 3 4 5 Ptn Bsaldo
1 Brabo Antwerpen X 5 5 6 6 8
2 Phenix Kortrijk X 4 7 5 5 8
3 WDC Heule 3 4 X 5 8 5 8
4 Wallonië/Bxl 3 1 3 X 0 -10
5 DC Genk 2 3 0 X 0 -14

Zondag 19 maart : Vlaams Kampioenschap Rapid in Bilzen

Keita Desmet Vlaams kampioen Rapid 2017
Bert kampioen in Tweede Klasse

Eerste Klasse AW + Pt 1 2 3 4 5 6 7 8
1 Keita Desmet 7 5 12 • 1 2 1 2 2 2 2
2 Yves Vandeberg 7 5 12 1 • 1 2 2 2 2 2
3 Ewa Schalley 7 4 10 0 1 • 1 2 2 2 2
4 Valère Hermans 7 2 8 1 0 1 • 1 2 1 2
5 Alex Libbrecht 7 2 6 0 0 0 1 • 2 1 2
6 Jean-Claude Fabeck 7 2 4 0 0 0 0 0 • 2 2
7 Luc Jennes 7 1 4 0 0 0 1 1 0 • 2
8 vrij 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 •

Tweede Klasse AW + Pt 1 2 3 4 5 6 7 8
1 Bert Vanhauwermeiren 7 7 14 • 2 2 2 2 2 2 2
2 Janes de Vries 7 5 10 0 • 2 2 0 2 2 2
3 Daniel Desmet 7 3 8 0 0 • 1 1 2 2 2
4 Johan Evens 7 3 7 0 0 1 • 2 0 2 2
5 Maxime Egels 7 3 7 0 2 1 0 • 2 0 2
6 Henri Debroeck 7 3 6 0 0 0 2 0 • 2 2
7 Emilio Juarez Baños 7 2 4 0 0 0 0 2 0 • 2
8 vrij 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 •

Zaterdag 25 februari – zondag 5 maart : Belgisch Kampioenschap in Oteppe

Voor de laatste keer vindt dit kampioenschap plaats in Oteppe.
Volgend jaar is Kortrijk aan de beurt.

Ex-lid Bryan Wollaert eindigt volledig gelijk op de eerste plaats met Ronald Schalley.
Een barrage moet dus volgen.
Opvallend dit jaar : geen Kortrijkspelers in eerste klasse..

Pl Naam Rating + Pt SB
1 Bryan Wollaert MF 2081 6 17 157
2 Ronald Schalley MF 2200 6 17 157
3 Hein De Cokere MF 2168 5 15 136
4 Ewa Schalley-Minkina GMIF 2158 4 15 144
5 Stephan Michiels MF 2136 5 14 124
6 Patrick Casaril MF 2121 4 13 114
7 Yves Vandeberg MF 2108 2 13 129
8 Valere Hermans 1950 2 8 54
9 Luc Jennes 1900 2 7 46
10 Janes De Vries 1938 2 7 48
11 Michel Trouet 1939 0 3 30
12 Johan Coorevits 1923 0 3 23

2de klasse
Vorig jaar was Bert vice-kampioen. Dit jaar Kampioen !
Bert haalt slechts 1 op 4 tegen Henri Grau maar wint uiteindelijk door meer gewonnen partijen.

Dikke proficiat. Volgend jaar speelt Bert in eerste klasse. Dat ze maar op hun hoede zijn !


Pl Naam Rating Wi Pt SB
1 Bert Van Hauwermeiren 1890 6 15 111
Henri Grau 1918 5 15 121
3 Maxime Egels 1900 3 12 95
4 Johan Evens 1823 2 10 83
5 Rik Soete 1900 2 7 36
6 Henri de Broeck 0 1 10

Zaterdag 18 februari : Clubkampioenschap Blitz II

Blitz ronde 2 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 TOT + KP
1 Kenny Le Roy 1 2 2 2 1 2 2 2 2 16 7 100
2 Wim Dekimpe 1 1 1 2 2 2 2 2 2 15 6 98
3 Keita Desmet 0 1 1 2 2 2 2 2 2 14 6 96
4 Jens Dekimpe 0 1 1 0 2 2 2 2 2 12 5 94
5 Alex Libbrecht 0 2 0 0 2 1 2 2 2 11 5 92
6 Rik Devroe 1 0 0 0 0 2 2 2 2 9 4 90
7 Bert Van Hauwermeiren 0 0 0 0 1 0 2 2 2 7 3 88
8 Daniël Desmet 0 0 0 0 0 0 0 2 2 4 2 86
9 Mathias De Man 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 1 84
10 Mathé Geeraert 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 82

Enkel Wim en Rik kunnen Kenny een puntje afhandig maken.
Toch wint Kenny met 1 punt voorsprong.
Keita moest het opgeven na de verloren partij tegen Kenny.
Wim speelde 1 remise te veel.

Mathias wint van Mathé en wordt eerste jeugdspeler.

Zondag 12 februari : BK Interclub.

Heule voorlopig aan de leiding
Antwerpen heeft nog een wedstrijd tegoed.

WDC Heule - Phenix Kortrijk 4 - 4
Demasure Tijs - Van hauwermeiren Bert 1 - 1
Depaepe Jimmy - Desmet Keita 0 - 2
Hanssens Arthur - Devroe Rik 1 - 1
De Cokere Hein - Desmet Daniel 2 - 0
Een gehandicapt Kortrijk (geen Wim, Jens, Kenny) haalt toch een gelijkspel bij Heule.

Damclub Genk - Brabo Antwerpen 2 - 6
Hermans Valère - Vandeberg Yves 1 - 1
Evens Johan - De Meulenaere Marc 1 - 1
Vandebergh Jos - Kleinmann Roger 0 - 2
Janssen Eddy - Deschaumes Jan 0 - 2

1 2 3 4 5 Ptn Bsaldo
1 WDC Heule X 4 5 8 5 10
2 Brabo Antwerpen X 5 6 4 6
3 Phenix Kortrijk 4 X 5 3 2
4 Wallonië / Brussel 3 3 X 0 -4
5 DC Genk 0 2 3 X 0 -14

Zondag 15 januari : BK Interclub.

Kortrijk is bye.
Heule neemt de leiding.

WDC Heule - DC Genk 8 - 0
De Cokere Hein - Evens Johan 2 - 0
Depaepe Jimmy - Janssen Eddy 2 - 0
Kindt Wouter - Conté Fortunato 2 - 0
Hanssens Arthur - Vandebergh Jos 2 - 0

Brabo Antwerpen - Wallonië/Brussel 5 - 3
Thuysbaert Franz- Trouet Michel 1 - 1
Vandeberg Yves - Jennes Luc 2 - 0
De Meulenaere Marc- Leruth Philippe 2 - 0
Deschaumes Jan - Kumbi Julien 0 - 2